20 sie Brak komentarzy admin Polska , , , ,

Od przystanku PKS Krzeszów-kościół kierujemy się drogą w prawo (po lewej mijamy bar), lekko pod górę, ku widocznemu kościołowi parafialnemu, gdzie spotkanie znaków zielonych schodzących tutaj z Żurawnicy. Skręt w prawo i obok kościoła szlak wkracza na drogę bitą, jednostajnie obniżając się na płd. zach. Przed nami z lewej strony Capia Górka, natomiast po prawej wał Leskowca oraz Czarnej Góry nad Targoszowem. Przejście przez mostek, płytkie siodło i łagodne podejście wśród rzadko rozrzuconych domów Krzeszowa (osiedle Ścieżkówka). Po 15 min. rozwidlenie dróg. Szlak nasz za przebiegiem drogi bitej skręca w prawo, obniżając się stromo i krótko doprowadza do przecięcia szosy Kuków Tarnawa obok przystanku PKS.
Stąd asfaltową drogą łagodnie w górę ku zach., potem koło zabudowań osiedla Bór-Miśkówka łukiem na pn. zach. i płasko polami do doliny Targoszówki (miejsce to nazywa się Szczygłówką). Na płd. roztacza się stąd piękny widok na Babią Górę i Jałowiec. Wkrótce spotkanie przy granicy lasu ze znakami żółtymi (droga nr 3) biegnącymi z Krzeszowa Dolnego (od Krzeszowa 30 min.).
Odcinek wspólnego przebiegu znaków zielonych i żółtych (ok. 30 min.).

Z Targoszowa znaki zielone skręcają w lewo kierując się ku zach. Drogą przechodzącą w ścieżkę wznosimy się krótko do świerkowego młodnika na stoku góry Gajka, a następnie łukiem na pn. zach. do przełączki pod Czarną Górą. Przed nami stok Czarnej Góry z podchodzącym pod las osiedlem Jurczakówka. Szlak wznosi się do domów osiedla Snokówka (z Targoszowa 15 min., z Krzeszowa 1 godz. 15 min.).
Przez krótki pas pól dojście do kolejnego przysiółka Barglówka, gdzie skręt w prawo i rozpoczęcie mozolnego podejścia polami ku pn. zach. W miarę zyskiwania wysokości, w tyle na płd. otwiera się – rozległa panorama (od lewej – Żurawnica z Krzeszowem, Mioduszyna, grupa Magurki nad Suchą, Pasmo Jałowieckie, w głębi Pasmo Polic i Babia Góra).
Koło grupy dorodnych modrzewi kamienista ścieżka zawraca ku pn. i dochodzi do granicy wysokopiennego lasu świerkowego. Stromym stokiem Czarnej Góry szlak podchodzi na pn. zach. Wychodzimy na wierzchołek Czarnej Góry. Piękne okazy buka i wychodnie piaskowca (z Targoszowa 1 godz., z Krzeszowa 2 godz.).
Odcinkami lasu bukowego obniżamy się nieznacznie do przełączki pod Łamaną Skałą. Stąd stale na zach. łagodnie w górę lasami świerkowymi na skraj obszernej polany zwanej Suwory, z rozległym widokiem na odcinek grzbietu pomiędzy Łamaną Skałą a Leskowcem. Szlak mija nieznaczne obniżenie, po czym łukiem na pn. zach. wysokopiennym lasem świerkowym dochodzi do głównego grzbietu Łamanej Skały, na wsch. od jej szczytu (punkt wysokościowy 831 m). Z Targoszowa 1 godz. 30 min. z Krzeszowa 2 godz. 30 min. W miejscu tym, przy skrzyżowaniu ze znakami czerwonymi (droga nr 12) dwa progi i ambona skalna z piaskowców istebniańskich.