ROZRYWKI
W lecie niezmordowani ateńczycy kierują się do niezliczonych, nadmorskich klubów na terenie Glyfady (za lotniskiem) i przy Poseidonos Ave. W pobliżu morza, na Vouliagmenis St. skupiają się najlepsze bary, wśród których znajdują się takie popularne miejsca do tańca jak La Naumonia i La Playa oraz Amphitheatro. Do Wild Rose chodzi się posłuchać rocka, do Blue Jeans potańczyć, a w Priaz i Prive spotykają się, podążający za modą ateńczycy. W innych częściach miasta znajdują się także niezłe kluby. Można podjąć ryzyko zapuszczenia się w snobistyczną dzielnicę Kolonaki, ale należy być świadomym faktu że wypicie kawy lub piwa w jednej z tamtejszych tavernas może mocno nadszarpnąć kieszeń. W eleganckiej willowej dzielnicy Kiffisia znajdują się szykowne tavernas i dyskoteki. Kluby dla gejów koncentrują się głównie przy ulicy Lembessi.

Festiwal Ateński odbywa się co roku od czerwca do września. Grupy teatralne występują w Odeonie Heroda Attykusa, w teatrze na wzgórzu Lykabettos i w Epidauros. Grecka Orkiestra gra regularnie w czasie festiwalu w którym biorą udział grupy teatralne i artyści z całego świata od Teatru Bolszoj począwszy a skończywszy na B. B. Kingu.
Dwa główne place targowe w Atenach przyciągają dosłownie każdego, od przypadkowych łowców okazji do nałogowych szperaczy. Pierwszy z nich to Ateński Pchli Targ, przylegający do placu Monastiraki, który posiada zniewalającą atmosferę festynu i bazaru jednocześnie i oferuje tandetne drobiazgi, kosztowne antyki i coś pośrodku. Chociaż roi się tam od turystów, to jednak czasami można trafić na prawdziwe skarby, zaś zawsze popatrzeć na neo-hippisow. W niedzielę odbywa się wielki targ, który sięga aż do Fillis Athinas St. Ogromny bazar spożywczy ciągnie się wzdłuż Athinas St. pomiędzy Evripidou i Sofokleous St. Bazar mięsny jest także ogromny, ale nie nadaje się dla osób o słabym sercu.

Okolice Aten
Subtelny wietrzyk, wiejący od Morza Egejskiego, może sprawić, że zwiedzanie Świątyni Posejdona okaże się przeżyciem duchowym nie tylko dla czcicieli bóstwa mórz. Szesnaście kolumn doryckich pozostałych z tego sanktuarium zbudowanego przez Peryklesa, wznosi się nadal wysoko na kamienistym pustkowiu Przylądka Sounion, 70 km od Aten. Dwa autobusy kursują do Przylądka Sounion. Jeden jeździ wzdłuż wybrzeża Apollina z przystanku na Mavromateon St. w odstępach godzinnych. Drugi autobus podąża znacznie mniej malowniczą, śródlądową trasą i odjeżdża spod Areos Park. Pamiętaj żeby zabrać ze sobą wodę i lunch. Ostatni autobus do Aten odchodzi o zachodzie słońca. Nie zapomnij sprawdzić na rozkładzie jazdy zaraz po przyjeździe.
Warto także przejechać się do klasztoru w Dafni, by obejrzeć tam arcydzieła sztuki bizantyjskiej – bezcenne mozaiki. Klasztor zbudowany na miejscu antycznej świątyni Apollina, otoczony wysokimi murami obronnymi znajduje się w odludnym, zacisznym miejscu, około 10 km od Aten przy Starożytnej Świętej Drodze. Nieopodal klasztoru znajduje się Camping Daphni. Dojechać do Dafni z Aten można autobusem.
Nękani kłopotami mieszkańcy starożytnego świata wędrowali do świątyni Apollina w Delfach, gdzie kapłanka Pytia udzielała im głębokich, choć czasem zagadkowych rad. Jeżeli współczesne Delfy są ośrodkiem czegokolwiek, to chyba głównie wycieczek autobusowych, dlatego aby uniknąć tłumów, postaraj się je zwiedzić wcześnie rano. Autobusy odjeżdżają z Aten do Delf spod 260 Liossion St. Jeżeli posiadasz kartę kolejową (railpass) wsiądź w pociąg do Levadii i stamtąd autobus do Delf.