15 lut Brak komentarzy admin Polska

Południowa Portugalia to nie tylko piękne plaże i wysokie fale, ale też bogata historia i tętniąca interesującą kulturą kraina. Algavre, czyli południowy region kraju, potrafi oczarować zarówno w słoneczne miesiące roku, jak i zimą. Teren rozciągający się od Przylądka Świętego Wincentego aż do rzeki Gwadiany to miejsce pełne klifów, ukrytych grot i magicznych plaż, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Przekonaj się, co odkryć i co warto zobaczyć w Algavre.

Plaże Algavre

Rozciągająca się południowa linia brzegowa od miasta Sagres aż po deltę rzeki Gwadiany stanowiącej granicę z Hiszpanią oferuje zarówno mniejsze, bardziej kameralne plaże, jak i te częściej odwiedzane przez turystów. Niektóre z nich to:

  • Praia de Bordeira – kierując się na zachodnie wybrzeże regionu, można odwiedzić cichszą plażę de Bordeire, popularną wśród surferów i znajdującą się niedaleko dwóch niewielkich miast (Bordeiry i Carrapateiry). Polecana osobom lubiącym plażowanie w ciszy i spokoju.
  • Praia da Batata – dla wielbicieli plaż położonych blisko miasta idealnie sprawdzi się jedno z popularniejszych miejsc tuż obok miejscowości Lagos. Plaża de Batata świetnie nada się na spędzenie czasu z dziećmi. Przejrzysta woda i nieduża wielkość plaży tworzą idealne warunki na wodne szaleństwa.
  • Praia de Santo Antonio – najbardziej wysunięta na wschód plaża Algavre przyciągnie osoby, które nie przepadają za górującymi nad wybrzeżem hotelami. Plaża Św. Antoniego kusi naturalnym krajobrazem, jaki tworzą znajdujące się na plaży wydmy.

Faro

Miasto Faro jest stolicą dystryktu o tej samej nazwie, do którego należy piękne Algavre. Do Faro można dolecieć samolotem, jeśli zależy nam na szybkim dostaniu się do tej części Portugalii. Miasto na każdym kroku zapewnia zaskakujące spotkania z historią. Pod względem plaż Faro jest wyjątkowe ze względu na ich dostępność. Aby dostać się na jedną z nich (Praie de Ilha da Culatra), należy wybrać się na wycieczkę promem. Plaża znajduje się na wyspie o tej samej nazwie i jest odcięta od stałego lądu.

Przylądek Świętego Wincentego

Kiedyś postrzegany przez Europejczyków jako koniec znanego im świata, Przylądek Świętego Wincentego charakteryzuje znajdująca się na klifie latarnia morska. Dlaczego warto odwiedzić ten zachwycający obszar? Przede wszystkim ze względu na rozciągające się stąd widoki. Imponujące skały, szum morza i bogata historia tego terenu oczarują niejednego odwiedzającego.

Albufeira

Uchodzi za jedno z największych miast południowej Portugalii. Nocne życie i szeroka oferta wypoczynkowa to coś, co charakteryzuje oddalone o 36 km na zachód od Faro miasto. Zachwycające plaże, takie jak Praia de Sao Paolo, gęsto usiana łodziami z całego świata Marina de Albufeira, architektura historyczna w rodzaju kościoła Św. Sebastiana czy kolorowe pasaże handlowe – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Albufeirę.

Algar de Benagil

Magiczny punkt na mapie dystryktu Faro to zachwycająca jaskinia na plaży Benagil. Co wyróżnia to miejsce na tle innych plaż? Mowa tu właśnie o wspomnianej jaskini z okiem na niebo, którą okala piaszczysty teren. Wrażenie na turystach robią też klify, do których można się dostać jedynie z pomocą łódki. Nazwa tego miejsca pochodzi od mieszczącej się nieopodal małej rybackiej miejscowości – po plażowaniu można się tam wybrać się na trekking.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu